Om oss

Johan Zettergren
VD
031-43 93 65
johan.zettergren@swedegas.se

Saila Horttanainen
Informationschef
070 622 76 06
saila.horttanainen@swedegas.se

Hanna Carlsson
Paralegal
031-43 93 85
hanna.carlsson@swedegas.se

Marknad och affärsutveckling

Tomas Lundkvist
Chef Marknad & Affärsutveckling
031-43 93 81
tomas.lundkvist@swedegas.se

Eric van Gysel
Teamledare Affärsutveckling
031-43 93 25
eric.vangysel@swedegas.se

Antonio Illescas
Affärsutvecklare
031 - 43 93 22
antonio.illescas@swedegas.se

John Almén
Affärsutvecklare
031-43 93 59
john.almen@swedegas.se

Lars Persson
Affärsutvecklare, teknikansvarig LNG
+46 (0)31-43 93 68
lars.persson@swedegas.se

Hanna Paradis
Affärsutvecklare, förnybar gas
031-43 93 19
Hanna.Paradis@swedegas.se

Mattias Wesslau

Mattias Wesslau
Teamledare Marknad
031-43 93 83
mattias.wesslau@swedegas.se

Linus Hellman

Linus Hellman
Marknadscontroller
031-43 93 27
linus.hellman@swedegas.se

Geir Sjöholm
Systemingenjör/Driftansvarig
031-43 93 62
geir.sjoholm@swedegas.se

Anläggning

Eva-Lena Bjur
Chef Anläggning
031-43 93 66
eva-lena.bjur@swedegas.se

Magnus Lindsjö
Gruppchef
031-43 93 76
magnus.lindsjo@swedegas.se

Henrik Hägglund
Gruppchef
031-43 93 84
henrik.hagglund@swedegas.se

David da Cruz
Mark- och Rörledningsförvaltning
031-43 93 23
david.dacruz@swedegas.se

Malin Augustsson
Samordnare hälsa, säkerhet och miljö
031-43 93 29
malin.augustsson@swedegas.se