Seminarier

Donsö Shipping Meet, 3-4 september

Donsö Shipping Meet är Sveriges främsta mötesplats inom shippingbranschen och har till syfte att stärka den svenska sjöfarten. Swedegas ställer ut på mässan för sprida hur vi kan bidra till sjöfartens omställning till miljösmartare bränslen.

Välkomna att träffa oss i monter A45! Här kan vi berätta mer om Swedegas och om vår nya anläggning i Göteborgs hamn för bunkring av LNG/LBG. Anläggningen är ett stort steg för att möjliggöra sjöfartens omställning till hållbara bränslen. Läs mer om LNG Göteborg här!

Donsö Shipping Meet är ett internationellt branschevent som äger rum på Donsö i Göteborgs skärgård. Den 3-4 september samlas den maritima sektorn för två dagar med nätverkande, mässa och seminarier. För mer information och registrering besök websidan för DSM 2019

Varmt välkommen att träffa oss i vår monter!